top of page
bazén _pano_.png

Léto na Zvonečku

JETŘICHOVICKÉ VYHLÍDKY

adrenalin park.jpg

 

Pro milovíky akce máme poblíž Zvonečku výborné možnosti vyžití a to hned v několika disciplínách.

Na samém vrcholu Jedlové hory (774 m.n.m.) u kamenné rozhledny s výhledem do dalekého okolí můžete navštívit lanový park s 12 překážkymi ve výšce 5 - 7 metrů nad zemí. Součástí lanového parku je také půjčovna koloběžek, na kterých se sjíždí po několika značených trasách (lesních cestách) ke spodní stanici vleku, kde najdete další adrenalinovou specialitu - obří houpačku - zhoupnutí pro 2 osoby s volným pádem ze 14 metrů. Zde jsou připraveny také terénní sjezdové káry, dětské lanové centrum a v letních měsících i skákací hrad. Více informací na Adrenalin park Jedlová

ADRENALIN PARK JEDLOVÁ

jetrichovice mariina vyhlidka.jpg

 

České Švýcarsko je krajinou vyhlídek a právě těmi nejznámějšími jsou Jetřichovické skalní vyhlídky (cca 17 km) s poetickými jmény: Mariina skála, Vilemínina stěna, Rudolfův kámen.

Z Jetřichovic vyjdeme po modré kolem kostela sv. Jana Nepomuckého. Přes louky s výhledem na Mariinu skálu a Vilemíninu stěnu směřujeme ke Kočičímu kostelu (skála).  Dále po modré lesem ke skalní výklenkové kapli Posledního soudu, odbočíme vpravo na červenou a putujeme dál po úpatí skalnaté hory Koliště až na rozcestí Pohovka. Červenou značku sledujeme dále k Rudolfovu kameni, z jehož vrcholu je kruhový rozhled do okolí. Odtud sestupujeme dál přes rozcestí Purkartický les a směřujeme na další skalní vyhlídky - Vilemíninu stěnu a Mariinu skálu až zpět do Jetřichovic.

JETŘICHOVICKÉ STĚNY

pravcicka brana 3.jpg

       

 

Necelých 30 km od Zvonečku se nachází jedna z národních přírodních památek ČR -

Pravčická brána. Největší přirozená skalní brána na našem kontinentu je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti.

Od místa vstupu do areálu se rozbíhají upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky, odkud můžete pozorovat samotnou Pravčickou bránu nebo se kochat působivými pohledy do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Roku 1881 nechal majitel panství kníže Edmund Clary-Aldringen vystavět u Pravčické brány výletní zámeček Sokolí hnízdo. Celý zámeček byl postaven během jediného roku, což je při jeho rozsáhlosti a době, ve které byl stavěn, čas téměř rekordní.

PRAVČICKÁ BRÁNA

kyjovske-udoli.jpg

 

 

Pokud zdoláte autem či na kole 17km,  dojedete do krásného Kyjovského údolí, které se nachází na pokraji NP České Švýcarsko. Kyjovským údolím narazíte na informační tabule, které Vám blíže představí zajímavosti okolí. Určitě si všimnete  takřka dvacetimetrové vyhlídky Medvědice a Klenotnice i věž pro horolezce Strážce Klenotnice, ke které se váže pověst o skrýši pokladů ukořistěných loupeživými rytíři. Kyjovským údolím vedla kdysi dávno obchodní stezka z Čech až do Německa. Blízko sebe naleznete hned tři skalní hrádky. Tedy ve skutečnosti jejich zbytky. Kyjovské údolí vás překvapí i v zimě, zkuste se sem vypravit a dívat se, jak umí mráz vytvořit pěkné ledové útvary. Zdejší ledopády jsou skutečným skvostem, který stojí za návštěvu i v zimě.

KYJOVSKÉ ÚDOLÍ

iqlandia.jpg

       

 

 

Moderní science centrum s planetá-riem a stovkami originálních inter-aktivních exponátů. Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí. Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy v Liberci.

Potkáš tu prvního  humanoidního robota v ČR, zažiješ nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožiješ ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíš, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás - zkrátka tu najdeš odpověď na všechny tvoje otázky. Každé PROČ má totiž u nás v iQLANDII své zábavné PROTO! Více informací na iQLANDIA

iQLANDIA LIBEREC

lazně.jpg

 

 

Termální lázně umístěné hned za českými hranicemi (cca 50 km) se rozkládají na rozloze 1 830 m². Připraven je báječný Wellness & Beauty program a Liquid Sound® – jedná se o tekoucí zvuk, koupání při barvách, vůních, tónech a světle. Hudbu budete poslouchat ve speciálním chrámu tekoucího zvuku s kopulí s 360° projekcí snových krajin z barevného světla. 

Připravena je spousta atrakcí pro děti i dospělé ve všech věkových kategoriích. Zabavte se v divoké řece, v dětském bazénu se skluzavkou, nebo relaxujte v saunovém světě. Dejte si bylinkovou koupel a posléze se ochlaďte ve studené páře. Více informací na Toskana Therme Bad Schandau

LÁZNĚ BAD SCHANDAU

jedlová hora2.jpg

 

Se svou nadmořskou výškou 774 m je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor. Vrchol hory poskytuje nádherný kruhový výhled. Za jasného počasí odtud přehlédneme celý obzor od Krušných hor až po Krkonoše.

JEDLOVÁ HORA

ranč.jpg

 

 

Vyjížďky na koních s vodičem nebo s doprovodem. Rodinná jezdecká stáj Vlčí ranč Jánská se nachází v malebné obci Jánská, která leží mezi Českou a Srbskou Kamenicí na samém okraji proslulého Národního parku České Švýcarsko (cca 40 km). Díky této poloze skýtá okolí ranče rozmanitá přírodní panorámata, která lze obdivovat z koňského sedla. 

Více informací na Ranč Janská

VLČÍ RANČ JÁNSKÁ

důl.jpg

 

 

Nejstarší písemná zmínka o dolování na tolštejnském panství pochází z roku 1474. Štola sv. Jana Evangelisty, pro svůj nejdochovalejší stav, byla v roce 1935 zpřístupněna pro veřejnost, v roce 1945 byl vchod do štoly zavalen trhavinou. Dnes je štola opět pro turistickou veřejnost zpřístupněna v celkové délce 320 m.

STŘÍBRNÝ DŮL

tolstejn.jpg

      ZŘÍCENINA TOLŠTEJN

 

 

Tolštejn (670 m) je dnes zříceninou středověkého hradu z roku 1337. Jsou zde zbudované 2 vyhlídky do blízkého okolí.

křížová hora.jpg

           KŘÍŽOVÁ HORA

 

 

Vrch nad obcí Jiřetín (563 m), kde v 18. století vzniklo poutní místo. Areál Křížové hory byl prohlášen za kulturní památku a patří mezi nejvýznamnější dominanty obce Jiřetín pod Jedlovou.

luž.jpg

                      LUŽ

 

Nejvyšší vrchol Lužických hor (793 m) se nachází asi 4 km od Jiřetína pod Jedlovou.

bottom of page